Одам на Док, апликација за да добијам медицинска помош во неволја (Мексико)

Кога здравјето ни игра трик, ние не се соочуваме само со болест, туку и со ситуации што можат да бидат стресни, како што е напорната задача да се пронајдат добри лекари, да се закаже состанок што е можно поскоро и, пред с, канцеларијата или медицинскиот центарот е во близина. од нашата област.

Со среќа и некои препораки од други луѓе, можеби ќе го пронајдете вистинскиот специјалист, но за да не губите време и да не играте безбедно - тоа здравје е на прво место - Ви препорачувам да ја искористите употребата на Интернет со вашиот паметен телефон, два работи за оние до кои сите имаме пристап денес и точно на дланка.

Токму апликацијата „Одам кај доктор“ доаѓа како наш голем сојузник кога станува збор за наоѓање лекар, бидејќи на неговата веб -страница, оваа корисна апликација ќе ви овозможи лесно и брзо да ги пребарувате најдобрите лекари, филтрирајќи по специјалност, локација , име на лекар и / или состојба. Покрај тоа, можете да ги видите препораките и коментарите за лекарите со кои пациентите веќе посетувале медицинска консултација. И најдобро од с, можете да закажете состанок на денот и времето што ви се допаѓа.

So Voy al Doc – Медицински состаноци со онлајн лекари во Мексико се достапни за бесплатно преземање и за Android и iOS системите, во продавниците на Google Play и AppStore.

Одам на Док за Андроид

Предности на користење на апликацијата одам на Док

 • Ефикасно пребарување за филтрирање на медицински услуги според вашите критериуми.
 • Достапни се повеќе од 20,000 лекари и 90 специјалности.
 • Можете сами да го закажете вашиот медицински преглед.
 • Управувајте со вашиот медицински состанок со можност да го откажете.
 • Најдете информации од докторот и мислењето на неговите пациенти. 
 • Користете ја вашата локација за да ја најдете најблиската канцеларија.
 • Побарајте итни услуги (брза помош, домашна консултација).
 • Тоа е 100% бесплатно!
И ако сте доктор, можете исто така да се придружите за да ги понудите вашите медицински услуги на илјадници корисници, покривајќи месечен надомест и, се разбира, со одредени барања за способност што платформата ќе ги покаже кога ќе продолжите со регистрацијата.
Можете да користите разговор во живо каде што советникот ќе ви ги понуди потребните информации за да ви помогне да изберете специјалист според вашите симптоми и конечно да закажете состанок со докторот по ваш избор. Ако не сте запознаени со употребата на технологија, не грижете се, јас одам на Док, исто така, има телефонско внимание со јавување на 01 800 со цел да закажете состанок.
Важно е да се спомене дека Вој ал Док во моментов ги опфаќа градовите на Сојузниот округ, Мексико, Гвадалахара, Леон, Монтереј, Морелија, Пуебла, Кветаро и Тихуана. Значи, ако сте Мексиканец, не двоумете се да ја користите оваа корисна апликација која ќе ви овозможи брзо да добиете медицинска помош или да ги понудите вашите медицински услуги ако сте доктор.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Manuel dijo

  Па, со приватен лекар (за плаќање) ако верувам дека оваа услуга може да работи, бидејќи лекарите / болниците кои се државни агенции, може да умрете и никој да не се грижи за вас (почекајте го вашиот ред).

  1.    Марсело камачо dijo

   Целосно се согласувам со тебе Мануел, за жал ова се случува во многу земји од нашата Латинска Америка

   1.    Manuel dijo

    исто така? 🙁