Апликации за продажба на фотографии од стапала

 

Без разлика дали тоа е поради фетиш или затоа што се потребни посебни фотографии, има многумина кои бараат апликации за продажба на фотографии од стапалата. Навистина има соодветна публика за неа која сака, ако стапалата се убави, да платите за тие слики. Иако тоа не е нешто за што лесно се зборува.

Но, сигурно сте виделе некои реклами, па дури и фотографии од стапала и не сте земале предвид дека тие можеби му припаѓаат на некој што профитирал од тоа. Значи, ако имате убави стапала, или во вашата кариера како фотограф не сте размислувале за тоа, што ако сте направиле колекција за продажба? Ги наведуваме можните апликации за продажба на фотографии од стапала што може да ги земете предвид.

Инстафеет

Започнуваме со апликација која поради своето име многу ќе ве потсети на некоја социјална мрежа. Во него, што Можете да го видите и на вашиот компјутер и на вашиот мобилен телефон, ќе треба да креирате профил и на овој начин ќе можете да ја продавате содржината на вашите фотографии на оние кои ја сакаат.

Да, за да може прво ќе треба да поминеш филтер бидејќи ништо не се објавува без претходно одобрение на оние кои управуваат со веб. И тоа е дека на овој начин тие се грижат луѓето што се таму да одат кон она што го одат, а не се профили што би можеле да ги загрозат или да им зададат тешкотија на луѓето.

Дури и при креирањето на сметката ќе мора да поминете низ филтер. Но, ако успееш и ги натераш да те купат, ќе задржите 90% од профитот додека Instafeet задржува 10%. Плаќањата секогаш се вршат месечно, помеѓу 1 и 15.

Само фанови

стан

Тоа мора да го предупредиме Тоа не е апликација за продавање фотографии од стапала, но да се направат уште многу работи, скоро сите се погодни само за лица над 18 години. Но, многу уметници ги поставуваат своите фотографии таму за да ги продадат, па можете да размислите за тоа.

Да, тоа е повеќе социјална мрежа за наоѓање претплатници дека плаќаат за да пристапат до вашиот профил и да ги видат тие фотографии, што станува начин да заработите пари на краток, среден и долг рок доколку останете активни на него.

Пронаоѓач на стапала

Најдобрите апликации за продажба на фотографии од стапалата

Друга од апликациите за продажба на фотографии од стапала е оваа. Во него, како што е наведено на неговата веб-страница, содржината на нозете се купува и продава, на тој начин што секоја фотографија има своја цена. А ние веќе ве предупредивме дека има многу кои се охрабруваат на тоа.

За да се регистрирате, во овој случај бесплатно, треба само да ја завршите регистрацијата и треба да го прочитате упатството за употреба.

Сега, не го барајте на Google Play затоа што го нема, ќе мора да го инсталирате од трети страни (затоа внимавајте дали телефонот ви паѓа кога се обидувате да го направите тоа).

Што се однесува до заработката, 90% е за вас и 10% за апликацијата. Плаќањето се врши од 1-ви до 15-ти секој месец.

Исмај девојка

Оваа апликација Тоа е многу слично на Onlyfans, меѓу другото затоа што е регулирано и со систем за месечна претплата за пристап до приватна содржина. Во него можете да ги продавате фотографиите поединечно а исто така луѓето ќе можат да ве контактираат преку разговорот.

Сега, за разлика од другите апликации, во овој случај ќе потрае 30%, а вие ќе соберете 70%. Но, ако сликите од стапалата што ги правите се содржини за возрасни, Тоа е едно од најдобрите места за влез затоа што е фокусирана на оваа група и може да најдете добар купувач за вашите фотографии (и да заработите добри пари за тоа).

Shutterstock

Апликација за апликации за продажба на фотографии од стапала

Во овој случај Shutterstock всушност не е апликација за продажба на фотографии од стапалата, но за продажба на секаков вид на фотографија, вклучително и стапала. Исто така имајте на ум дека Станува збор за банка на платени слики кои се користат во многу сектори, а тоа ќе ви даде одлична видливост кога ќе бараат фотографии од стапала.

Се чини дека, 40% од секоја фотографија ја чува компанијата, додека вие би добиле 60%. Но, за видливоста што ви ја дава, особено ако почнете да гледате дека продажбата расте, ќе вреди.

Долари стапки

Истражувајќи малку повеќе, ја најдовме оваа социјална мрежа. Всушност, тој се однесува како таков, но во реалноста се користи за купување и продавање фотографии од стапала.

Има два вида рекорди, бесплатен и премиум, што ќе ви овозможи да се поврзете со поголем број потенцијални клиенти и вашите слики ќе се прикажуваат многу повеќе.

Кога некој ги сака вашите фотографии само треба да те контактира преку чатот и толку.

стапало

Друга од страниците каде што можете да продавате фотографии од стапала е оваа. Во него имате парични награди и можност за испраќање на вашите фотографии, но и да ги купите. Да навистина, За да можете да „прелистате“ сè што ви нуди, ќе треба да се регистрирате. Таму ќе видите дека има активни корисници, оние кои продаваат најмногу и сето тоа ќе ви даде идеја што би можеле да направите со вашите фотографии.

И тоа е тоа, знаејќи малку што бараат на таа страница можете да фотографирате поврзани фотографии и да се продадете.

Приклучувањето е бесплатно а потоа само треба да чекате клиентите да ви испратат порака за да продадете.

Банки за слики

И платено и бесплатно. Не треба да ги изоставувате затоа што не многумина знаат за постоењето на апликации за продажба на фотографии од стапала и затоа не ги затворате вратите толку многу за потенцијалните купувачи.

Да, освен фотографии, прифаќа и видеа, а тоа е плус што треба да се има предвид. Единствената лоша работа е што страницата е на англиски јазик и ако не ја совладате многу, на почетокот може да се изгубите.

Како што можете да видите, нема многу апликации за продажба на специфични фотографии од стапалата, но секогаш можете да користите некои банки за слики и да креирате колекции на стапала што ќе привлечат голема публика. Кој знае, можеби на крајот ќе видите некои од вашите фотографии на телевизија или ќе сурфате на Интернет. Дали знаете повеќе клупи за фотографии на нозете?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.