бесплатни онлајн списанија

бесплатни онлајн списанија

Пред пандемијата „Ковид-19“ во Шпанија во 2020 година, имаше многу списанија кои освен што имаа физички формат, ги имаа и онлајн. Но, поради карантинот, на оваа листа беа додадени уште многу. Во овој пост, Ќе ве именуваме различни бесплатни онлајн списанија и во кои се дискутираат различни теми.

Во продолжение ќе ви ги посочиме најдобрите веб-страници на кои ќе можете да откриете различни списанија кои навистина вредат да се прочитаат. а тоа ќе ви помогне да го проширите вашиот хоризонт. Читањето и списанија и книги е нешто добро за нашиот ум и интересно бидејќи можете да стекнете нови знаења или да го зајакнете она што веќе сте го имале, како и да уживате во исто време.

Накратко, мора да читате за да научите, да го проширите вашето знаење и да ја стимулирате и зајакнете вашата меморија. Ќе почнеме да зборуваме за најдобрите страници за преземање бесплатни онлајн списанија.

Најдобрите страници за преземање и читање бесплатни онлајн списанија

Списанија

Читањето се подразбира како активност што ја спроведува човечкиот вид во која ги толкуваме и дешифрираме информациите преку нашите очи, бараме смисла и во пишаните елементи и во гласовите. Оваа активност можете да ја правите каде било од парк, бар или на планина.

Тоа е нешто што на сите ни е јасно, а тоа е дека не сите луѓе сакаат да читаат. Но благодарение на употребата на технолошки алатки кои ја извршуваат оваа функција, дејството на читањето може да биде многу попривлечно за одредени луѓе.

Тогаш ќе откриете некои од најдобрите страници и за преземање и за читање списанија онлајн и бесплатно, без да зависите од тоа дека треба да одите во киоск или продавница.

Киоско.нет

Страница на Kiosko.net

http://kiosco.net/cat/revistas/

Со класичен дизајн, во ова веб-страница ќе можете да ги прегледате главните листови и на најважните весници и списанија ширум светот. На неговиот главен екран, ќе најдете дел со различни публикации во Шпанија; весници, списанија, компјутерски списанија, култура, наука итн.

се што можете да прочитате

се што можете да прочитате

https://www.allyoucanread.com/

Оваа веб-платформа составува различни публикации од различни земји во светот. Можете да се најавите, да ја изберете земјата и на многу едноставен начин да се појават публикации за изборот што сте го направиле. Меѓу неговите теми, можете да најдете списанија за политика, социјална, спорт, бизнис итн.

Issuu.com

издавање

https://issuu.com/

Веб-страница, во која можете да одлучувате помеѓу различни режими на претплата, еден од нив е основниот кој е потполно бесплатен, но кој се ограничува на еден корисник и максимално оптоварување од 500 страници. Меѓу вашите датотеки можете да откриете публикации од целиот свет и на различни теми како што се уметност, убавина, спорт, меѓу многу повеќе.

Бесплатни онлајн списанија за уживање во секое време

Како што споменавме на почетокот на публикацијата, има многу различни издавачки групи кои се додадени на опцијата за онлајн објавување. Оваа опција не само што може да биде поудобна за одредени луѓе, туку и Тоа е активност која покрај тоа што е забавна, е стимулативна и може да се направи од секаде.

Во овој дел, Ќе наведеме некои од списанијата во кои можете да уживате онлајн, на различните споменати веб-страници во претходниот дел. Теми како мода, општество, бизнис, спорт и слично, се она што ќе го најдете меѓу неговите страници, се што треба да направите е да ја изберете онаа што е соодветна за вас.

Магазин Instyle

Instyle

https://issuu.com/

Различни оригинални и уникатни. InStyle, е и веб и на водечка редакциска публикација со стил меѓу најпопуларните познати личности на актуелната сцена. Меѓу неговите страници, ќе можете да најдете совети за мода, убавина, интервјуа со иконски ликови итн.

Списание за невестата

списание за невестата

https://issuu.com/

Списание за свадби, во кое ќе можат оние парови кои го планираат овој посебен ден собираат референци не само на темата на фустанот на невестата, туку и во однос на декорацијата, дизајнотна поканите, на тортата итн.

Светот на тркачот

Тркачите

https://issuu.com/

Тркачки свет, е еден од најважните онлајн списанија на актуелната сцена во светот на трчањето. Се смета за списание на тркачи, во него ќе најдете планови за тренинг, совети за исхрана или нега на повреди, тренинг на месецот итн.

National Geographic

National Geographic

https://issuu.com/

Уредничка публикација, во која ќе можете да ги откриете најактуелните наоди, како и најинтересните извештаи и интервјуа. Потопете се во животот и развојот на минатите цивилизации, запознајте ги најважните ликови од античкиот свет итн. Погледнете во минатото од сегашниот свет.

Хоби конзоли

хоби конзоли

https://issuu.com/

Еден од најважните списанија за видео игри досега и лидер во продажба во нашата земјада Со месечна публикација, во која ќе ги имате најкомплетните информации за најновите видео игри на пазарот и за сите видови конзоли.

лесни списанија за готвење

списанија за готвење

https://issuu.com/

Меѓу категоријата храна на шпански, наоѓаме различни списанија во кои чекор по чекор ќе откривате нови рецепти а исто така, идеи за нови јадења или совети од различни готвачи за да постигнете јадења од друго ниво.

Top Gear

горна опрема

https://issuu.com/

И во неговото списание и на неговата веб-страница, ќе можете да откриете дека Top Gear е најбезгрижниот медиум во светот на моторот. Помеѓу неговите страници ќе ги откриете најновите вести за начин на живот, супер спортови, извештаи, тестови и уште илјада и една тема.

Како што видовте, во секоја од различните веб-локации што ги споменавме во првиот дел од оваа публикација, ќе можете да најдете голем број бесплатни збирки на списанија на интернет и во кои разновидноста на темите е навистина голема. Треба само да го пронајдете оној кој најмногу ви одговара или, токму во тој момент и да ви се допадне, и да почнете да ги читате неговите страници.

Потсетуваме дека на многу од овие веб-локации кои нудат тотално бесплатни онлајн списанија, може да дојде до ситуација копии што ви се нудат да се застарени, односно да се работи за стари изданија на списанието.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.