Звучни: 3 бесплатни месеци од најдобрите аудио книги и подкасти

Звучен

Audible сака да ве изненади со 3 месеци потполно бесплатно, за да можете да уживате во целата негова содржина без да потрошите ниту едно евро. За да уживате во оваа понуда, треба да исполните само еден услов, а тоа е да бидете клиент на Amazon Prime. Ако веќе имате Prime сметка, тогаш можете да пристапите до оваа многу интересна понуда. Но, не грижете се, ако не сте Prime, тие исто така имаат нешто добро за вас, а тоа е целосно бесплатен месец за да можете да ја испробате оваа аудиокнига и платформата за подкаст. Откако ќе помине тоа време, и во двата случаи, ќе треба да плаќате претплата од 9,99 евра месечно ако сакате да продолжите да бидете Audible член.

Со Audible можете да уживате во некои од најдобри аудио книги и подкасти од кој било уред, и со интернет за да пристапите до содржината преку стриминг, и без него ако ја преземете содржината претходно за да можете да уживате во неа офлајн. За сето ова, не треба да ја пропуштите можноста и да уживате во овие атрактивни пробни периоди. Веројатно ќе помине долго време без да понудите нешто слично, затоа искористете ги предностите сега...

Што се слуша

Audible е платформа за ексклузивни аудио книги и подкасти. Има повеќе од 90.000 наслови за сите вкусови, со повеќе од седум илјади од нив на шпански и таа листа постојано расте. Овие книги не се раскажуваат со непријатни вештачки гласови, наместо тоа ќе можете да уживате во нарации на различни јазици од познати личности. За шпанските гласови имате познаници од стасот на Мишел Џенер, Адријана Угарте, Леонор Ватлинг, Хуан Ечанове, Хозе Коронадо, Марибл Верду, Мигел Бернардеу и многу други.

Што се однесува до подкастите, исто така ќе најдете Вашите омилени, како оние на луѓе како Емилио Арагон, Алјаска, Марио Вакеризо, Олга Виза, Хорхе Мендес или Ана Пастор, меѓу многу други. Сета оваа содржина за уживање онлајн или офлајн ако не сакате или не можете да имате врска во тоа време.

Ако сакате пробајте Audible бесплатно и уживајте во целата оваа содржина, не останувајте со желбата и почнете да ја користите сега со кликнување на врската што ја оставивме над овие редови.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.