Игри без wifi за мобилен и компјутер

игри без wifi

Во овој пост каде што сте, составивме избор на различни игри без Wi-Fi и за мобилни уреди и за компјутери. Игрите што ќе ги најдете за преземање се достапни бесплатно во официјалните продавници на Google и Apple или други платформи или со плаќање на цена според она што тие ви го нудат. Кој не сака да ужива во добра игра офлајн?

Секој знае дека не постои достапна врска во сите делови на светот за да можеме да уживаме во нашите омилени игри. Така, Секогаш е добро да знаеме различни игри со кои можеме да правиме без да ни треба покриеност или Wi-Fi конекција. Следно, ви го оставаме нашиот личен избор.

Игри за мобилни уреди без Wi-Fi конекција

Во овој прв дел, ќе ви именуваме мал избор на игри без Wi-Fi од различни типови, од акција, до спорт или загатки. Сите имиња што ќе ги најдете на списокот се игри во кои не е потребна интернет конекција и покрај некои од нив тотално бесплатни.

Stardew долина

Stardew долина

https://play.google.com/

Една од најпопуларните игри, во која симулира живот на фармата кој е многу добро прифатен и за мобилни уреди и за конзоли. Тоа е одлична адаптација на мобилна игра.

Не само што ќе можете да влезете во улогата на фармер, туку можете да бидете и рибар, дрвосечач или други професии. Без потреба да имате конекција на вашиот мобилен, ќе можете да живеете бескрајни авантури во рурален свет.

Метрото Сурферите

Метрото Сурферите

https://play.google.com/

Сигурно, позната игра меѓу многумина од вас, во која раскажува за авантурите на некои немирни сурфери додека тие се обидуваат да избегаат од еден од нивните непријателис, пргаво инспектор.

Тоа е игра што обединува забава, добра графика, боја и одлични авантури. Ќе станете еден од сурферите и ќе се обидете да избегате поминувајќи низ различни пречки, возови и собирајќи што е можно повеќе монети за да отклучите различни елементи и ликови.

неизвесност

неизвесност

https://play.google.com/

Игра со која ќе ги разбудите сите ваши сетила, вклучувајќи ги и стравот и интригите. Limbo е многу комплетна игра. Темна авантура во која ќе можете да уживате офлајн на вашиот мобилен уред.

Ќе станете момче, кое има мисија да ја бара својата исчезната сестра во свет во црно-бело, каде што сè околу него претставува закана за неговиот живот.

Terraria

Terraria

https://play.google.com/

Слично на познатата игра Minecraft, Terraria оди чекор понатаму вклучувајќи го најкомплетниот режим на приказна. Откако ќе почнете да играте, ќе сфатите дека тоа е игра со улоги во отворен свет, во која ќе најдете голем број непријатели и конечни шефови.. Од првата минута, ќе почувствувате како се навлекувате на историјата и битките на оваа игра без да имате интернет на вашиот мобилен телефон.

Minecraft

Minecraft

https://play.google.com/

На оваа листа не можеше да изостане познатата игра Minecraft. И покрај тоа што има неколку години продолжува да ги воодушевува новите и ветераните гејмери ​​со содржина и опции за игра. Ако сте еден од луѓето кои сакаат да гледаат што прават останатите, ќе можете без проблем да ги посетите мапите создадени од други играчи.

Верзијата што ќе ја најдете во официјалната продавница на Android уредите се плаќа, но во замена за тоа ќе можете да уживате играјќи офлајн. Едно во замена за другото.

Игри за компјутери без Wi-Fi конекција

Како и во претходниот случај, во овој момент Ви носиме неколку игри за компјутер со кои не е неопходно да се играат поврзани на Wi-Fi мрежа. Игри кои не треба да ги пропуштите и со кои ќе уживате со часови и часови.

Контрола на

Контрола на

https://www.hobbyconsolas.com/

Игра, која со своето лансирање во 2019 година предизвика голема револуција. Кога ќе започнете игра, ќе ја преземете улогата на Џеси Фаден, кој е во мисија да го бара својот исчезнат брат. и пристигнува во федерална агенција каде што наоѓа различни неочекувани личности и најчудни настани.

Far Cry 3

Far Cry 3

https://www.ubisoft.com/

Ние, ја класифицираме како полноправна игра, но да ги вкусиме боите. Видео игра со акција и преживување, во која насилството и страдањето се многу латентни.

Ќе мора да се соочите со различни и многу реални ликови од најпознатите, користејќи целосен арсенал оружје и експлозиви за да бидете секогаш подготвени за битка. Покрај тоа, ќе истражувате навистина неверојатен остров полн со скривалишта, заштитени патеки, планински и мочуришни области итн.

надживее

надживее

https://www.hobbyconsolas.com/

Ако сте еден од оние кои сакаат видео игрите да се плашат и да се напнати, ова е онаа за вас. Хорор, видео игра со стрелање во прво лице развиена од Red Barrels. Вие ќе бидете главниот лик на играта и ќе треба да се движите, да се качувате или да се криете на различни места во околината.

Повеќе од навикнати сме на видео игри каде главниот лик мора да уништува зомби или да се зарази со помош на разни оружја, но Outlast е различен и се фокусира на скришум и бегство. Единствената помош што ќе ја имате е видео камера која секогаш ќе ја носите со себе.

шупливи Најт

шупливи Најт

https://www.hobbyconsolas.com/

Оваа опција што ви ја донесуваме не бара врска или програми за да може да се репродуцира. Зборуваме за Hollow Knight, платформа и акциона игра добро позната меѓу различни корисници и чија тежина е извонредна.

Додека си играте со вашиот карактер, ќе можете малку по малку да го подобрувате додека се борите со стотици непријатели, а исто така ќе можете да одлучите која рута да одите е најдобра. Графички, тоа е навистина уникатна игра и задоволство да се помине и да се истражува секој последен агол на тој свет.

GRAY

GRAY

https://www.instant-gaming.com/

Видео игра на брендот Шпанија, која се издвојува не само по навистина емотивната приказна туку и по нејзиниот уметнички квалитет во кој, тој ни претставува свет кој изгубил боја. Естетиката на оваа видео игра потсетува на техниката на цртање со акварел што многумина од нас ја имаат видено во различни дела.

Тоа е игра со авантура и платформа, во која ќе играте како Грис, млада жена полна со надеж која е изгубена во сопствениот свет.. Ќе живеете патување низ вашите емоции и ќе стекнете нови вештини за истражување на вашата нова реалност. Ќе поминете низ свет дизајниран до милиметар, со деликатна графика и прекрасна анимација. Без никакво сомневање можеме да кажеме дека е една од најубавите игри што можете да ги најдете.

Има многу игри што може да се играат офлајн и на мобилни уреди и на компјутери. Еве само неколку споменавме, но навистина има разновидност, тие можат да бидат едноставни, со приказна зад себе, кратки игри итн. Има многу разновидност каде што ќе можете да изберете.

Ви ги спомнавме овие, но ако знаете или играте некои што вреди да се споменат, не двоумете се да го оставите во полето за коментари за да го земеме предвид и ние и другите читатели.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.