Како да ја смените патеката за преземање на апликацијата SnapTube?

SnapTube Video Downloader е најдобриот видео преземач за вашите тековно користени андроид уреди. Овозможува преземања од различни веб -страници како YouTube, MetaCafe, DailyMotion заедно со Фејсбук и Инстаграм. Иако е апликација за андроид, не е достапна во Google Play Store. Причината е што Google ги ограничува сите преземања на видеа на YouTube. Но, постојат алтернативни методи.

Карактеристики на апликацијата SnapTube Downloader:

 • Al  

  преземете Snaptube АПК, неверојатниот кориснички интерфејс на апликацијата ви овозможува непречено да се справувате со преземачот.

 • SnapTube доаѓа со различни опции за поставување за да се забрза преземањето видео.
 • SnapTube нуди моќен пребарувач заедно со сопствени икони за сликички.
 • Покрај тоа, тој нуди преземање видеа со квалитет од 60FPS и резолуција од 4K.
 • За да ви понуди побрзо преземање, апликацијата користи повеќе конекции.
 • Websiteе ја најдете целата веб -страница на едно место.
 • Нема реклами или скокачки прозорци.
 • Можете да ги преземете шифрираните видеа од YouTube.
 • Лесно, можно е да се конвертира видео датотека во аудио.
 • Достапна е и функција за обележувачи. Можете исто така да конфигурирате повеќе преземања во исто време.

Како да ја сменам локацијата на преземања во апликацијата SnapTube?

Сите видеа на YouTube автоматски се зачувуваат директно во внатрешната меморија. За да пристапите до него, можете да ја следите врската Внатрешна меморија> SnapTube> Видео. Во случај да не остане доволно простор по преземање премногу видеа, може да ги наруши правилните функции на другите апликации. Вашиот уред ќе почне да работи бавно со текот на времето. За да ја избегнете оваа ситуација, можете да ја смените патеката за преземање на видеата.

Постапка за промена на патеката за преземање:

 • Отворете го преземачот на видео SnapTube.
 • Во горниот десен агол на екранот има икона за пренос. Кликнете на него за да ги отворите поставките.
 • Сега, изберете ја опцијата «Преземи патека».
 • И изберете MicroSD за да зачувувате видео на надворешен уред отсега.
 • Можете исто така да креирате посебна папка. Во горниот десен агол, има икона за папка, кликнете на неа.
 • Исто така, дајте му име како SnapTube и отворете го со допирање еднаш.
 • Треба да го потврдите со кликнување на „Изберете ја оваа папка“. Можете исто така да креирате подпапка со кликнување на опцијата "Креирај нова папка".
 • Апликацијата повторно ќе ве праша за потврда, притиснете «Избери» за да ја потврдите.

Сега локацијата за преземање е успешно променета во надворешна меморија. И на крај, можете да го преземете видеото без да се грижите за просторот за складирање.

Можете да го пуштите видеото од Галерија или рачно да го следите Управувачот со датотеки> SD картичка> SnapTube. Тоа е се.

Како работи SnapTube?

 • Како што името на апликацијата ни кажува дека е преземена во еден момент. Работи главно преку различни пребарувачи.
 • Пребарување категории: Пребарување категории ви помага да ја истражите посакуваната содржина бидејќи можете да поврзете преку десет различни категории. На пример, смешни видеа, песни, слики, итн. За да се префрлите од една категорија во друга, само повлечете го екранот одлево надесно.
 • Пребарување клучни зборови: Преку пребарување клучни зборови, можете да ги добиете и посакуваните видеа. Откако ќе го пронајдете она што го сакате, можете да го преземете и да го зачувате за подоцна прегледување.
 • Хит во тренд: Можете исто така да најдете трендовски и хитови видеа со музички листи и многу повеќе во ова.

Исто така, можеме да споменеме дека SnapTube APP е многу лесен за употреба и брз преземач. За да добиете HD ефект, можете да ја користите неговата премиум верзија за само 1.99 долари. И неговите конкуренти TubeMate, Vidmate или Videoder (

преземете видео -видео тука) ги имаат истите функционалности, но промената лежи во неговиот моќен интерфејс за преземање со различни опции. Треба да напоменеме дека можеби нема да ја добиете оваа апликација од Google Play Store поради политиките за авторски права.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.