Преземете АПК на Spotify Premium бесплатно

За оние кои сакаат да имаат пристап до сите списоци со песни на Spotify, но бесплатно, Talkе зборуваме за некои начини за бесплатно преземање Spotify Premium APK. Нема да имате големи недостатоци или разлики, бидејќи ќе ги имате сите функции што ги нуди Spotify Premium.

Едно од првите понудени решенија е преземање на Spotify Beta, ова е АПК кој нуди сигурност и покрај тоа што е потполно бесплатен. Нема да мора да откажете сума за репродукција на песни, освен ако не сакате да ги преземете бидејќи ја нема таа бесплатна функција.

Со преземање на Spotify Apk ќе имате пристап до списоците со најгледани и споделени песни, како и за најактуелните песни, па дури и да користите радио без да ги платите трошоците за апликацијата. Еве како можете да го направите тоа:

Како да добиете Spotify Premium бесплатно?

Spotify Beta е бесплатна верзија многу слична на Spotify Premium, и за да ја преземете мора да ги внесете овие врски за да можете со кликнување веднаш да го инсталирате Spotify:

http://www.mediafire.com/file/ydcop3uhoipgtwl/Spotify_MOD_v8.5.29_%2528descargar-apk.net%2529.apk/file

http://www.mediafire.com/file/j18i2mcq9nyzueu/Spotify_v8.5.48.1049_MOD_%2528descargar-apk.net%2529.apk/file

Овој АПК Spotify дури ви овозможува да имате своја библиотека, во која можете да организирате песни и содржини, во зависност од тоа кои се вашите омилени, а исто така можете да креирате сопствени плејлисти.

Тоа е за возврат верзија на бесплатниот apk Spotify Premium целосно ажурирана, така што ќе биде како да сте го презеле Spotify Premium 2019. Исто така, мора да запомните дека овие АПК -а не го дешифрираат кодот за преземање Spotify, така што можете да репродуцирате песни само со еднократна употреба на апликацијата.

Преземете го Spotify Premium бесплатно со промена на мобилен ID

Во случај претходната опција да не е ваша желба или не можете да ја преземете, можете да изберете да го промените мобилниот ID за бесплатно преземање на Spotify Premium. Како прво, мора да ја преземете апликацијата Spotify за да креирате сметка како да ја користите платената услуга, а потоа ќе ви понуди, со регистрирање на сметката, уживање во минимален период на бесплатна употреба, или како што наведете, пробен период на апликацијата.

Сепак, мора да земете предвид дека од тој момент апликацијата го зачувува вашиот мобилен ID во неговата меморија, така што ќе креирате нова сметка и со истата лична карта нема да можете да се одлучите за бесплатен пробен период на Spotify Premium. Ова е причината зошто се препорачува секој пат кога ќе заврши вашата бесплатна услуга, да направите промена на ИД на паметниот телефон.

За ова мора да бидете root корисник на телефонот со Android и за возврат да преземете апликација наречена Device ID Changer, лесно можете да ја најдете на Google Play. По преземањето на апликацијата, мора да внесете и да кликнете на копчето што го означува зборот „Случајно“ и на овој начин апликацијата ќе избере нова лична карта за вас.

Следниот процес што треба да се заврши е нормално рестартирање на вашиот мобилен телефон, повторно отворете го Spotify Premium и регистрирајте нов корисник, ќе сфатите дека вашата лична карта нема да се памети и повторно ќе ви понуди бесплатен пробен период. Ова е малку повеќе досаден процес, но сепак е ефикасен.

Преземете го Spotify Premium бесплатно користејќи бесплатен пробен сурфање

Друга опција на маса за бесплатно преземање на Spotify е преку алатката Free Trial Surfing. Ова доаѓа од апликацијата Не плаќај и ви овозможува да креирате алијас со кредитна картичка виртуелно и бесплатно.

Откако ќе го добиете вашето алијас и вашата виртуелна картичка преку оваа апликација, ќе можете да ги внесете тие податоци во Spotify Premium и ќе имате Spotify бесплатно долго време. Не треба да се грижите за извршување на кривично дело, бидејќи бесплатното судење за сурфање е поддржано од меѓународни банки.

Единствениот недостаток на оваа опција е тоа што таа е моментално достапна само за iOS. Доколку е потребно за корисниците на Андроид, мора да извршите друг процес преку „ран пристап“, но да влезете во официјалната веб -страница на „Не плаќај“.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.