Најдобрите програми за конвертирање фотографии во цртежи

Програми за претворање фотографии во цртежи FotoSketcher

Секој пат кога дигиталните создавачи изнесуваат иновации во однос на апликациите и програмите кои ви дозволуваат да менувате фотографии со неочекувани резултати. Дека ако им дадат движење, ги менуваат, па дури и не тераат да станеме цртани. Но, дали знаете дека постојат програми за претворање на фотографии во цртежи?

Дури и ако не сте стручен дизајнер или способен да цртате стрип, ако имате фотографија, сигурно може да го претворите во цртан филм. Ќе ви кажеме како?

фото ефекти

Да почнеме со програма нема да треба да го преземате на вашиот компјутер, но можете да го направите онлајн (се разбира, доколку не ви пречи да ја прикачите фотографијата на сервер од трета страна).

Во овој случај, зборуваме за ова бидејќи, иако е дел од програмите за претворање фотографии во цртежи, тоа е повеќе скица, цртеж што може да се направи реалистичен на сликата.

Треба само да ја прикачите сликата и да кликнете така што за неколку секунди ќе го имате резултатот. И ова ќе биде цртеж со молив на фотографијата. Проблемот е што ќе ја копира и позадината и тоа ја прави не многу остра. Но, ако подоцна го поминете преку уредувач на слики може да добиете многу добри резултати.

Уредувач на фотографии ArtistA

Тоа е всушност апликација, а не програма. Бесплатен е и можете да го користите за да ги претворите вашите фотографии во цртани. Да, не го прави тоа во 3D или со тој аспект на цртање, туку со ефекти на сликање, филтри за слики и скици со моливи. Единствениот што Излегува со многу повеќе бои од претходната програма што ја споменавме.

Има толку многу ефекти што вистината е дека ќе мора да ги испробате сите за да знаете дали навистина ви се допаѓа. Но, ние веќе ви кажуваме дека тоа ќе биде многу корисно.

ФотоСечер

Програми за претворање фотографии во цртежи FotoSketcher

Во овој случај ова е една од програмите за конвертирање фотографии во цртежи кои можеби најмногу ќе ви се допаднат, особено ако сакате уметност и слики. И тоа е дека, ако направите слика што вреди да се види на слика, можете да ја поминете низ оваа програма и таа ќе ја претвори во цела слика за да ги ставите на ѕидовите.

Има и цртани ефекти, но во каде што најмногу се истакнува е во сликарскиот ефект. Сега, мора да влезете во ритамот на програмата затоа што понекогаш може да биде потребно долго време за да се заврши конверзијата или да се изврши ефектот.

Генератор на цртани филмови

Оваа програма ќе ја претвори вашата фотографија во цртан филм. Бесплатен е и многу лесен за користење, покрај тоа што имате речиси 20 различни ефекти кои можете да ги примените на вашата слика.

Единствената лоша работа е што резултатот, особено во случај на лица, Не е толку убаво како што изгледа и е малку застарено земајќи ги предвид другите програми кои постојат сега и кои се понапредни.

Уредник voilà al уметник

Оваа апликација, достапна и на Android и на iOS, е неверојатна. Прво, затоа што го претвора вашиот имиџ во цртан филм, и сигурно затоа што го прави да изгледа како Дизни. Така, би можеле да кажеме дека овде можете да играте за да го претворите целото семејство во семејство на Дизни.

Да, тој е добар само за портрети и, иако е бесплатен, има и платена опција (за што претпоставуваме дека ќе направи многу повеќе). Освен тоа, можете да ја уредувате сликата, да додавате филтри и да менувате одредени делови од фотографијата за да ја направите симпатична колку што сакате.

PicsArt Боја во боја

PicsArt

Како самото име да укажува, зборуваме за апликација со која ќе можете да ја претворите вашата фотографија во цртеж, но можете и да ја насликате по ваш вкус, со кој можете да ја промените бојата на косата, лицето, па дури и маичката на што и да посакате.

тоонме

Ако не ви се допаѓа Дизни, што е со програма за претворање на вашите фотографии во цртеж од типот на Симпсонови, стрип...? Па, ние го имаме, а тоа е Toonme.

Сè што треба да направите е да ја прикачите сликата и таа ќе се погрижи да ја измени да изгледа како цртан филм. Покрај тоа, и како што е во оваа апликација, имате можност да го претворите во GIF (дури и подвижна слика) и додадете текст или други ефекти.

Можете дури да пробате пар или групна фотографија, бидејќи многу филтри се способни да ги разликуваат и да ги применат ефектите.

Лабораторија за фотографии

Програми конвертираат фотографии во цртежи Photo Lab

Ако сакате да имате апликација која враќа цртеж но не треба да биде толку „комплексен“ како во претходните, ја имате и оваа апликација, каде што ќе ја претвори во поминималистички цртеж.

Проблемот е што, кога ќе го завршите и ќе ви се допадне резултатот, ако сакате да го преземете ќе треба да платите. Но, неговото користење е потполно бесплатно.

ToonApp

Достапно и на iOS и на Android, со него ќе можете да ги конвертирате вашите фотографии во реални цртежи, во 3Д или во цртани филмови. Можете ли да замислите дека вие сте таа која глуми во вашиот сопствен стрип? На тој начин не би морале да научите да цртате.

Да, ова работи само со лица, не прави ништо со сценаријата но, ако го комбинирате со друг, резултатот може да биде доста добар.

уредник.фото.до

Уредник.pho_.to

Во овој случај ќе ти треба компјутер затоа што зборуваме за програма кој, да, е онлајн. Но Откако ќе ја поставите фотографијата, ќе можете да примените филтри и ефекти за да ја претворите во цртеж.

Многу е лесен за употреба и, иако на почетокот може да биде огромно, всушност е Нема да потрае долго за да ја држите алатката.

ГИМП или Фотошоп

Дали мислевте дека програмите за уредување слики не можат да бидат програми за претворање на вашите фотографии во цртежи? Па, вистината е дека тие се обучени за тоа.. Тоа може да се направи и ако веќе ги имате инсталирано Нема да биде потребно многу повеќе од малку вештина за да го направите тоа..

Ако не сте добри во тоа, секогаш можете да користите туторијал и да ги следите чекорите за да го добиете резултатот. И тогаш ќе биде прашање дали ќе се обидете да му дадете личен допир.

Има многу повеќе програми за претворање на фотографии во цртежи, особено апликации. Наша препорака е да пробате неколку и така ќе останете со оние кои навистина ви служат или ви се допаѓаат резултатите што ги добивате. Дали ни препорачувате некоја?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.