Најдобрите IPTV апликации за компјутер што треба да ги пробате

Plex IPTV апликации за компјутер

Сè почесто е да се користи компјутер или лаптоп за гледање телевизија. Па затоа што сакаме да го гледаме надвор од дома, затоа што сакаме да уживаме во ТВ во просторија што нема антена итн. Затоа IPTV апликации за компјутер станаа постојана потрага за многу корисници.

И поради оваа причина, овде ќе ви оставиме некои од најдобрите IPTV апликации за вашиот компјутер кои се способни да понудат бесплатни преноси на кој било канал, национален и меѓународен. Дали сакате да знаете некои од нив?

VLC Media Player

VLC Media Player IPTV апликации за компјутер

Тоа би можеле да го кажеме за неа е еден од најкомплетните, најразноврсните и најкомпатибилните од сите кои можеме да ги запознаеме. Знам Тоа е апликација со отворен код, што значи дека секој кој може да го подобри може слободно да го направи тоа за да има покорисна апликација.

Тоа е потполно бесплатно и тоа направи многумина да го користат за да понудат можност да гледаат илјадници канали преку компјутер.

5KPlayer

Не можеме да ви кажеме ништо лошо за оваа IPTV, бидејќи всушност е прилично добар, толку многу што зборуваме за медиа плеер. Поддржува 4K, MP4, MKV, DVD, MP3, FLAC… и многу повеќе.

За да го преземете, ја имате неговата официјална веб-страница и не само што ќе ви служи за гледање видеа, туку и за слушање музика.

IPTVAL

ова можеби е вистинскиот ако сакаш да имаш репертоар од 30.000 канали, меѓу кои се издвојуваат спортските и авторските филмови. За да го направите ова, треба само да ја преземете апликацијата, да имате Интернет и компатибилен уред. И тоа е тоа.

Plex

Plex е уште една од апликациите за IPTV за компјутер што треба да се земе предвид поради тоа колку е комплетна. И тоа е тоа ќе поставите сопствен медиумски сервер во кои ќе гледате филмови, серии, телевизија во живо, но и подкасти, музика...

Сепак, има една мала мана, а тоа е што ако сакате да ги пуштате само IPTV каналите, нема да работи (можете само да ги пуштате видеата што се зачувани на компјутерот).

Kodi

Kodi

Kodi е уште еден од најпознатите и користени IPTV. Во него може да имате содржина преку стриминг и да гледате филмови, серии и многу други работи.

Преземањето е бесплатно и лесно се користи бидејќи делува речиси како да е компјутер, така што наоѓањето на филмови, серии и други е само прашање на разгледување на различните папки што ги има.

Се разбира, на почетокот може малку да засити бидејќи Не е лесно да се разбере но штом ќе го направите, сето тоа ќе биде „шиење и пеење“.

Едноставна телевизија

Едноставна телевизија

Ова е верзија за гледање телевизија онлајн. Покрај тоа, има играч кој многу потсетува на VLC, но всушност е негова ажурирана верзија. И во голема мера ја подобрува репродукцијата.

Покрај тоа, можете да вчитате категории и да играте според вашите вкусови, што прави сè многу полесно и побрзо.

IPTV помали

Во рамките на IPTV апликациите за компјутер што можете да ги имате, ова се смета за едно од најдобрите за да имате DTT на вашиот компјутер и, на овој начин, гледајте кој било телевизиски канал, само на компјутер. Да навистина, достапен и за паметен телефон (за да можете да гледате телевизија каде сакате).

Освен исто така има можност да вчита плејлисти од компјутерот, увезете ги и на тој начин ќе можете да видите сè што сакате.

Единствената лоша работа е што организацијата е упадлива по своето отсуство. Тоа е најпроблематично од оваа IPTV и исто така Таа е една од апликациите што е најблиску до границата помеѓу легално и нелегално.

Друга точка против тоа е нејзината поддршка, која не е една од најдобрите.

ProgDVB / ProgTV

Замислете дека се враќате дома навечер, го проверувате распоредот на телевизијата и излегува дека има два канали кои би сакале да ги гледате во исто време, бидејќи тие покажуваат нешто што го сакате. Но, освен ако не ставите два екрана и не можете да го разликувате аудиото од едниот од другиот, тоа е невозможно.

Добро, Со оваа IPTV апликација ќе имате една од дополнителните функции кои ќе ви помогнат со вашиот проблем: снимање телевизија.

Тоа е универзална апликација и ја сметаат за една од најдобрите за гледање дигитална телевизија, како и да слушате радио. И иако се чини дека нивното име се следи, тие се всушност две различни програми, секоја со свој интерфејс, иако тие работат заедно во иста апликација.

GSE Smart IPTV

Други IPTV апликации кои можете да ги користите за гледање канали во живо. Всушност, најдобро од сè е што можете да играте во различни формати (45 поточно) вклучувајќи стриминг.

Да, ако сакате да го користите на Андроид ќе ви треба емулатор за компјутер затоа што ако не, тоа не функционира.

Бесплатен ТВ-плеер

Овде имате апликација за гледање ТВ канали на вашиот компјутер без да се грижите за реклами (освен оние што ги пуштаат самите канали, се разбира). Се вели дека е еден од најдобрите за IPTV списоци.

Се што треба да направите е да ја преземете апликацијата, да ја инсталирате и да ја внесете. Потоа, со двоен клик ќе го имате каналот што сакате да го гледате без проблеми. Се разбира, сè додека се отворени (запомнете дека се легални и обидете се да нема содржина што би можела да ја затвори програмата).

Дали е легално да се користат IPTV апликации за компјутер?

Сосема е нормално да си го поставите ова прашање, особено затоа што кога користите нешто што е „бесплатно“ често мислиме дека се граничи со незаконитост. Но, вистината е дека она што е технологија е сосема легално. Со други зборови, користењето IPTV е легално и всушност многу телекомуникациски оператори го користеле за своите платежни канали.

Сега, употребата што ја давате на таа технологија веќе паѓа на вас. Со други зборови, ако го конфигурирате да гледа пиратски канали или слично, одговорноста е веќе ваша. Но, каква е основата, за што зборувавме, не е лоша и можете да ја користите без проблеми.

Веќе ги знаете различните апликации за IPTV за компјутер што постојат, иако сигурно со текот на времето многумина ќе исчезнат, а неколку други ќе се родат и ќе можат да ги подобрат оние што ги имаме. Дали користите некој? Дали препорачувате друг што не сме го коментирале?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.