Lojëra pa wifi për celular dhe PC

lojëra pa wifi

Në këtë postim ku jeni, ne kemi përpiluar një përzgjedhje lojërash të ndryshme pa wifi si për pajisjet celulare ashtu edhe për kompjuterët. Lojërat që do të gjeni për të shkarkuar janë në dispozicion falas në dyqanet zyrtare të Google dhe Apple ose në platforma të tjera ose duke paguar një çmim sipas asaj që ju ofrojnë. Kush nuk i pëlqen të shijojë një lojë të mirë jashtë linje?

Të gjithë e dinë se nuk ka asnjë lidhje të disponueshme në të gjitha pjesët e botës për të qenë në gjendje të shijojmë lojërat tona të preferuara. Kështu, Është gjithmonë mirë të njohim lojëra të ndryshme me të cilat mund të bëjmë pa pasur nevojë për mbulim ose lidhje Wi-Fi. Më pas, ju lëmë zgjedhjen tonë personale.

Lojëra për pajisje celulare pa lidhje Wi-Fi

Në këtë seksion të parë, ne do t'ju emërtojmë një përzgjedhje të vogël të disa lojërave pa wifi të llojeve të ndryshme, nga aksioni, te sportet apo enigmat. Të gjithë emrat që do të gjeni në listë janë lojëra në të cilat nuk është e nevojshme lidhja në internet dhe përveç disa prej tyre krejtësisht falas.

Stardew Valley

Stardew Valley

https://play.google.com/

Një nga lojërat më të njohura, në të cilën ai simulon një jetë në fermë që është pritur shumë mirë si për pajisjet celulare ashtu edhe për konsolat. Është një përshtatje e shkëlqyer e një loje celulare.

Jo vetëm që do të mund të hyni në rolin e një fermeri, por mund të jeni peshkatar, druvar apo profesione të tjera. Pa pasur nevojë të keni një lidhje në celularin tuaj, do të mund të jetoni aventura pafund në një botë rurale.

Surfers metro

Surfers metro

https://play.google.com/

Me siguri, një lojë e njohur mes shumë prej jush, në të cilën rrëfejnë aventurat e disa sërfistëve të djallëzuar ndërsa ata përpiqen të shpëtojnë nga një prej armiqve të tyres, një inspektor inatçi.

Shtë një lojë që bashkon argëtim, grafikë të mirë, ngjyra dhe aventura të shkëlqyera. Ju do të bëheni një nga sërfistët dhe do të përpiqeni të shpëtoni duke kaluar pengesa të ndryshme, trena dhe duke mbledhur sa më shumë monedha për të zhbllokuar elementë dhe personazhe të ndryshëm.

Limbo

Limbo

https://play.google.com/

Një lojë me të cilën ju do të zgjoni të gjitha shqisat tuaja, duke përfshirë frikën dhe intrigën. Limbo është një lojë shumë e plotë. Një aventurë e errët që do të mund ta shijoni jashtë linje në pajisjen tuaj celulare.

Do të bëhesh një djalë, i cili ka për mision të kërkojë motrën e zhdukur në një botë bardh e zi, ku gjithçka rreth tij përbën një kërcënim për jetën e tij.

Terraria

Terraria

https://play.google.com/

Ngjashëm me lojën e famshme Minecraft, Terraria shkon një hap më tej duke përfshirë mënyrën më të plotë të tregimit. Pasi të filloni të luani, do të kuptoni se është një lojë me role në një botë të hapur, në të cilën do të gjeni një numër të madh armiqsh dhe shefash përfundimtarë.. Që në minutën e parë, do të ndjeni se si jeni të lidhur me historinë dhe betejat e kësaj loje pa pasur nevojë të keni internet në celularin tuaj.

Minecraft

Minecraft

https://play.google.com/

Në këtë listë nuk mund të mungonte loja e famshme Minecraft. Pavarësisht se është disa vjeç vazhdon të mahnisë lojtarët e rinj dhe veteranë me përmbajtjen dhe opsionet e lojës. Nëse jeni një nga njerëzit që ju pëlqen të shohë se çfarë po bëjnë të tjerët, do të mund të vizitoni pa problem hartat e krijuara nga lojtarët e tjerë.

Versioni që do të gjeni në dyqanin zyrtar të pajisjeve Android është me pagesë, por në këmbim të kësaj do të mund të kënaqeni duke luajtur offline. Një gjë në këmbim të tjetrës.

Lojëra për kompjuterë pa lidhje wifi

Ashtu si në rastin e mëparshëm, në këtë pikë Ne ju sjellim disa lojëra për PC me të cilat nuk është e nevojshme të luani të lidhur në një rrjet Wi-Fi. Lojëra që nuk duhet t'i humbisni dhe me të cilat do të shijoni orë e orë të tëra.

Kontrolli

Kontrolli

https://www.hobbyconsolas.com/

Lojë, e cila me lançimin e saj në 2019 shkaktoi një revolucion të madh. Kur filloni një lojë, do të merrni rolin e Jesse Faden, i cili është në një mision për të kërkuar vëllain e tij të humbur. dhe mbërrin në një agjenci federale ku gjen personalitete të ndryshme të papritura dhe ngjarjet më të çuditshme.

Far Cry 3

Far Cry 3

https://www.ubisoft.com/

Ne, ne e klasifikojmë atë si një lojë të plotë, por për të shijuar ngjyrat. Video lojë aksioni dhe mbijetese, në të cilën dhuna dhe vuajtjet janë shumë të fshehta.

Do të duhet të përballeni me personazhe të ndryshëm dhe shumë realistë nga më të njohurit, duke përdorur një arsenal të plotë armësh dhe eksplozivësh për të qenë gjithmonë gati për betejë. Përveç kësaj, ju do të eksploroni një ishull vërtet të jashtëzakonshëm plot me strehë, shtigje të mbrojtura, zona malore dhe kënetore, etj.

rroj

rroj

https://www.hobbyconsolas.com/

Nëse jeni një nga ata që ju pëlqen video lojërat të kenë frikë dhe tension, ky është ai për ju. Një video-lojë horror me qitje në vetën e parë e zhvilluar nga Red Barrels. Ju do të jeni protagonisti i lojës dhe do t'ju duhet të lëvizni, ngjiteni ose fshiheni në vende të ndryshme të mjedisit.

Jemi më shumë se mësuar me videolojërat ku personazhi kryesor duhet të vrasë zombitë ose të infektohet me ndihmën e armëve të ndryshme, por Outlast është i ndryshëm dhe fokusohet në vjedhje dhe arratisje. Ndihma e vetme që do të keni është një videokamerë që do ta mbani gjithmonë me vete.

Knight Hollow

Knight Hollow

https://www.hobbyconsolas.com/

Ky opsion që ju sjellim nuk kërkon lidhje ose programe për të luajtur. Ne po flasim për Hollow Knight, një platformë dhe lojë aksioni e njohur në mesin e përdoruesve të ndryshëm dhe vështirësia e së cilës është e jashtëzakonshme.

Ndërsa jeni duke luajtur me karakterin tuaj, do të jeni në gjendje ta përmirësoni atë pak nga pak ndërsa luftoni me qindra armiq dhe gjithashtu do të jeni në gjendje të vendosni se cila rrugë të ndiqni është më e mira. Sa i përket grafikës, është një lojë vërtet unike dhe një kënaqësi për të kaluar dhe eksploruar çdo cep të fundit të asaj bote.

GRAY

GRAY

https://www.instant-gaming.com/

Video lojë e markës spanjolle, e cila shquhet jo vetëm për një histori vërtet emocionale, por edhe për cilësinë e saj artistike në të cilën, ai na paraqet një botë që ka humbur ngjyrën. Estetika e kësaj video loje të kujton teknikën e vizatimit me bojëra uji që shumë prej nesh e kemi parë në vepra të ndryshme.

Është një lojë aventureske dhe platforme, në të cilën ju do të luani si Gris, një grua e re plot shpresë që humbet në botën e saj.. Do të jetoni një udhëtim përmes emocioneve tuaja dhe do të fitoni aftësi të reja për të eksploruar realitetin tuaj të ri. Ju do të kaloni nëpër një botë të krijuar në milimetër, me grafikë delikate dhe animacion të bukur. Pa asnjë dyshim mund të themi se është një nga lojërat më të bukura që mund të gjeni.

Ka shumë lojëra që mund të luhen jashtë linje si në pajisje celulare ashtu edhe në kompjuterë. Këtu kemi përmendur vetëm disa, por vërtet ka larmi, mund të jenë të thjeshta, me histori pas, lojëra të shkurtra etj. Ka shumë larmi ku mund të zgjidhni.

Ne ju kemi përmendur këto, por nëse dini ose po luani ndonjë që vlen të përmendet, mos hezitoni ta lini në kutinë e komenteve në mënyrë që ne dhe lexuesit e tjerë ta kemi parasysh.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.